Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Parujące szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    kylo76, IMO greg505 ma rację w sprawie zamykania obiegu na wstecznym. Prawdopodobnie automatycznie zamyka się na wstecznym i podczas spryskiwania szyb (to by wyjaśniało, dlaczego od kiedy mam O3 nie czuję zapachu płynu do sprysków).

    Komentarz


    • #27
      mac_aaron, przecież tak już jest w O2.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Tomato
        mac_aaron, przecież tak już jest w O2.
        OII FL tego nie ma
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • #29
          lu5asz, O2 FL o ile się nie mylę miała do momentu wycofania Climatika.
          Przy klimatyzacji manualnej tego niema (to chyba było od 45 tygodnia w 2009roku)
          Przy półautomatyczne klimatyzacji (ja mam taką) obieg wewnętrzny działa w automacie na wstecznym i po uruchomieniu spryskiwaczy.
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez mac_aaron
            podczas spryskiwania szyb (to by wyjaśniało, dlaczego od kiedy mam O3 nie czuję zapachu płynu do sprysków)
            Ja czuję spryskiwacz więc są trzy możliwości - albo mam wyostrzony węch, albo wyjątkowo śmierdzący spryskiwacz, albo spie... zamykanie obiegu powietrza :?:
            Jest też inne wyjaśnienie - nic się nie zamyka przy spryskiwaniu szyb.
            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

            Komentarz


            • #31
              kylo76, a masz dostepna opcje 'Automatyczny obieg wewnetrzny' w ustawieniach klimy?
              Black magic

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez greg505
                kylo76, a masz dostepna opcje 'Automatyczny obieg wewnetrzny' w ustawieniach klimy?
                Mam i jest aktywny. A czy przy tych manewrach o których piszecie (np. wsteczny bieg) zapala się Wam lampka obiegu zamkniętego, czy tylko jak się przycisk wciśnie?
                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                Komentarz


                • #33
                  lampka sie nie zapala.
                  ona sie zapali jezeli sam wcisniesz przycisk
                  Black magic

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez greg505
                    sam wcisniesz przycisk
                    To akurat wiem i włączy się też klima.
                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                    Komentarz


                    • #35
                      Witam
                      Miałem ten sam problem parujących szyb.
                      Okazało się ze wymiana filtra na nowy węglowy rozwiązała problem.
                      Śmieszne jest to że w oryginale jest filtr kabinowy papierowy.

                      Komentarz


                      • #36
                        Hej,

                        Także mam problem z parowaniem szyb. Przekazałem wszystkei sugestie do serwisu. Wymienili filtr (4k km dopiero najechane) i nic. Samochód nie ma wilgoci w środku - ma dopiero 4 miesiace..

                        Na trasie 150km potrafią zaparować 10 razy, nawet jak jade sam
                        Miałem już sugestię, że to po imprezie dzień wcześniej - niestety imprezy nie było
                        Jakies inne pomysły niż powyżej?

                        pozdrawiam i z góry dzieki

                        Kstefanekus

                        Komentarz


                        • #37
                          W ustawieniach klimy zmień na bardziej intensywny może pomoże. U mnie paruje czasem tylna szyba, zabrałem mokre mikrofibry z bagażnika i póki co spokój, zobaczymy.

                          Komentarz


                          • #38
                            ja mialem tez parujace szyby w Fabii albo Octavii (juz nie pamietam) - tez wymienilem filtr... i nic dalej parowalo... no to wzialem plyn do mycia szyb i dokladnie umylem przednia szybe wewnatrz auta - przestalo parowac od razu. Wiec moze zaczniej od najprostszej rzeczy - umycia szyby, choc wydaje sie czysta, to pewnie az taka czysta nie jest, choc niby auto nowe. Warto sprobowac.
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez marlej108
                              ja mialem tez parujace szyby w Fabii albo Octavii (juz nie pamietam) - tez wymienilem filtr... i nic dalej parowalo... no to wzialem plyn do mycia szyb i dokladnie umylem przednia szybe wewnatrz auta - przestalo parowac od razu. Wiec moze zaczniej od najprostszej rzeczy - umycia szyby, choc wydaje sie czysta, to pewnie az taka czysta nie jest, choc niby auto nowe. Warto sprobowac.
                              Polecam przetarcie spirytusem, doskonale odtłuszcza i pochłania wilgoć.

                              Komentarz


                              • #40
                                Problem parujących szyb występuje tylko przy climatroniku i wynika z błędu w oprogramowaniu, chodź bardziej może w algorytmie pracy. A mianowicie gdy temperatura zewnętrzna jest niższa niż ta zadana w środku to kompresor się nie włącza. Choć nie jest to do końca prawda, bo można wymusić jego pracę obniżając na chwilę ustawioną temperaturę o około 1.5 stopnia. Jednak po kilku minutach znów się wyłącza. Czujnik wilgoci powinien włączyć kompresor, ale go nie włącza bo jest zbyt daleko od szyby. Wszystkiemu jest winna ekologia, bo chcą obniżyć ilość wytarzanych produktów spalania, aby utrzymać eko normę więc wyłączają zbędne obciążenie silnika. Powinno być to chociaż sprzężone z wycieraczkami lub czujnikiem deszczu. W poprzednich rozwiązaniach gdy AC było włączone to kompresor działał zawsze o ile temp zewn była powyżej zera. Obecne rozwiązanie to porażka, do tego dochodzi pirometryczny pomiar temperatury, który też kiepsko działa. Zdarzają się duże przekompensowania i raz wieje gorącym a za chwilę wali szronem. Miałem wcześniej dwa passaty i było okey, a teraz to totalna porażka.
                                PW

                                Komentarz


                                • #41
                                  A ja muszę zbadać jak parująca szyba przednia zareaguje na piankę do golenia :haha:
                                  Powaga, w łazience jak sobie co jakiś czas wymażę tak lustro to niezależnie jak bardzo byłaby łazienka zaparowana po kąpieli to lustro bez smug. Najpierw lustro musi być suche i czyste potem pokrywam cieniutką warstwą pianki i za chwilę ścieram ją suchą szmatą.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    apko chyba masz rację.
                                    Wymieniłem filtr (dostępne są tylko z węglem) i bywa, że szyba się zaparowuje. Przy podgrzewanej szybie to na szczęście żaden problem.
                                    Jak zawsze warto dbać o suche dywaniki i bagażnik.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      ja wczoraj w koncu postanowilem umyc te przednia szybe, bo ciagle parowala - niestety mielismy w domu jakis dziadowy plyn do szyb. Efekt - przestala parowac, ale sie porobily smugi... brudna byla niesamowicie od srodka - mialem czarny brud na chustce. Przetarlem ją na mokro wiec, wysuszylem, kupilem inny plyn (zadziwiajaco tani - 3.99 zl) i zwykle szmatki (tez za 3.99 zl) - po 10 minutach spryskania, wycierania - szyba piekna bez smug i nie paruje.
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        ...co nie zmienia faktu, ze klima jest ulomna - wystarczy wsiasc z mokra nogawka czy zailgoconym butem, a szyby wokol tej osoby paruja. W ogole - w aucie czesto jest jakby parno i duszno. A dzieje sie to przy dodatnich temperaturach. :roll:

                                        W pugu takich cudow nie mialem... juz nie wspominajac, ze klima/ogrzewanie byly znacznie bardziej wydaje i cichsze. Tu jest duzo szumu, a malo efektu.

                                        APKO... ma chyba racje.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez ukuk
                                          APKO... ma chyba racje.
                                          Nie chyba, ale na pewno.
                                          Czujnik wilgotnosci nie nadaza za sytuacja wewnatrz kabiny
                                          Black magic

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            BTW. OIII benzyna ma dodatkowa elektryczna nagrzewnice... ? Mialem w poprzednim aucie, bo w dieslach montowali to w standardzie i nawet w mrozy szybciutko cieplym dmuchalo. Teraz w golfie widze, ze w ogole ciezko o cieply nadmuch gdy auto nawet dluzej stoi przed ruszeniem (silnik sie chyba slabo nagrzewa na luzie). Nawet przy +10 stopniach cieplym zaczyna dychawicznie dmuchac dopiero jak przejade jakies 3-4 km.

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              w 1.8 bardzo szybko leci cieple powietrze, podobno w 1.4 trwa to znacznie dluzej
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                to moze macie cos uszkodzone, albo po prostu zapchane?

                                                u mnie nic nie paruje...

                                                Raz czy dwa parowaly mi szyby w F2 i O2 jak... byly od wewnatrz po prostu brudne - po umyciu jak ręką odjął - zadnego problemu nie bylo. To samo mialem w G6, no ale jak nie umylem szyb od momentu odbioru auta, to co sie dziwic...

                                                W kazdym razie powodzenia w eliminacji owego parowania, bo pewnie toto irytuje.
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X